Facebook Box
Zabiegi
Ginekomastia
Ginekomastia – oznacza powiększenie się piersi u mężczyzny, na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej. Gruczoł piersiowy ulega jednostronnemu lub obustronnemu powiększeniu, jest obrzmiały i może być bolesny. Ginekomastia spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi. Istnieją różne sposoby postępowania chirurgicznego. Jednym z nich jest odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z piersi, co skutkuje powstaniem prawie niewidocznych małych blizn pozostałych po liposukcji. W praktyce liczba osób, u których wystarczy wykonać samą liposukcję, bez wycięcia gruczołu piersiowego jest stosunkowo duża. W innych przypadkach zachodzi konieczność wykonania nie tylko odessania tkanki tłuszczowej, ale również usunięcia gruczołu piersiowego. W zależności od wielkości ginekomastii cięcie chirurgiczne może przebiegać w różny sposób. Zazwyczaj cięcie to przebiega jedynie w dolnej części brodawki, co powoduje praktycznie niezauważalną w przyszłości bliznę. W innych przypadkach, przy znacznym przeroście gruczołu, cięcie to może przybrać większy rozmiar i przebiegać w górnej części klatki piersiowej, bądź też wokół brodawki, a następnie od brodawki w kierunku ramion.
Cel usunięcie przerośniętego gruczołu piersiowego u mężczyzn, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej okolicy piersiowej (pseudoginekomastia)
Znieczulenie miejscowe lub ogólne
Pobyt w klinice znieczulenie miejscowe bez konieczności
znieczulenie ogólne 1 doba
Metody cięcie w dolnej części otoczki, resekcja gruczołu, w przypadku znacznego przerostu resekcja nadmiaru skóry, pseudoginekomastia – liposukcja tkanki tłuszczowej z niewielkich, punktowych cięć skórnych
Przebieg pooperacyjny opatrunki uciskowe przez 7-10 dni, bądź specjalna kamizelka uciskowa,
po tym czasie kąpiel operowanej okolicy,
kontrola w 7, 14 i 28 dobie po zabiegu,
zakaz nasłoneczniania i opalania przez 2 miesiące
Możliwe powikłania krwiak, zakażenie, blizna
Zabiegi polepszające efekt Dermabrazja, Radiosurg - Pelleve